حدیث هفته

قالَ  امام صادق(علیه السلام): إمْتَحِنُوا شیعتَنا عِنْدَ ثَلاث: عِنْدَ مَواقیتِ الصَّلاهِ كَیْفَ مُحافَظَتُهُمْ عَلَیْها، وَ عِنْدَ أسْرارِهِمْ كَیْفَ حِفْظُهُمْ لَها عِنْدَ عَدُوِّنا، وَ إلى أمْوالِهِمْ كَیْفَ مُواساتُهُمْ لاِخْوانِهِمْ فیها.
فرمود: شیعیان و دوستان ما را در سه مورد آزمایش نمائید
1 ـ مواقع نماز، چگونه رعایت آن را مى نمایند

2 ـ اسرار یكدیگر را چگونه فاش و یا نگهدارى مى كنند

3 ـ نسبت به اموال و ثروتشان چگونه به دیگران رسیدگى مى كنند و حقوق خود را مى پردازند
.

آمار بازدید

برپایی مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله

 


ّبرپایی مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله

 

 

 

همزمان با ایام شهادت حضرت صدیقه ی طاهره سلام الله علیهما مراسم سوگواری و عزاداری شهادت آن بانوی بزرگوار به مدت سه شب در مسجد کبود ایروان برگزار گردید.

در این مراسم که از چهارشنبه 11 اسفند ماه تا جمعه 13 اسفند ماه با حضور کارکنان نهادهای ایرانی مستقر در ارمنستان، تجار، دانشجویان، دانش  آموزان و مسلمانان سایر کشورهای اسلامی برپا گردید.

پس از اقامه نماز مغرب و عشا، آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت و سپس حجت الاسلام والمسلمین افتخاری از اساتید حوزه ی علمیه قم به ایراد سخنرانی پرداخت.

ایشان با استفاده از سخنان حضرت زهرا سلام الله علیهما، به تشریح ابعاد مختلف زندگی آن حضرت پرداخته و سراسر زندگی ایشان را سرمشق و الگوی زندگی اسلامی برشمردند.

پس از  سخنرانی خطیب مجلس، حضاران به عزاداری پرداخته و در پایان، از حضار بر سر سفره ی با برکت اهل بیت (ع) پذیرایی بعمل می آمد.

   

 


اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها