حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

برپایی مراسم به مناسبت جشن نوروز در مدرسه 200 ایروان

 


برپایی مراسم به مناسبت جشن نوروز در مدرسه 200 ایروان 

 

 به همت مدیریت و معلمان زبان فارسی مدرسه 200 ایروان، مراسم باشکوهی به مناسبت نوروز ایرانی در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.

در این مراسم که عصر روز پنج شنبه مورخ 17/1/96 و با حضور سید کاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، مجید مشکی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، سقمونیان مدیر کل آموزش شهرداری ایروان و همکاران در مجموعه شهرداری، محمودوند مدیریت مجتمع آموزشی شهید فهمیده ایروان و تنی چند از همکاران سفارت جمهوری اسلامی ایران و معلمان مجتمع آموزشی شهید فهمیده و مدیریت، معلمان و اولیاء دانش آموزان فارسی آموز مدرسه 200 ایروان برگزار گردید ، پس از خواندن سرود ملی دو کشور توسط فارسی آموزان، دانش آموزان فارسی آموز به اجراء تئاتری جالب به زبان فارسی پرداختند و سپس قطعاتی از شعرها و سرودهای ایرانی را به زبان فارسی برای حضار به نمایش گذاشتند.

  در ادامه ی این مراسم خانم سقمونیان مدیر کل آموزش شهرداری ایروان طی سخنانی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مراسم یاد شده از فعالیت ها و برنامه ریزی و کمک های رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان برای ترویج زبان فارسی در این کشور تقدیر و تشکر نموده و ابراز امیدواری کرد که این روند همکاری روز به روز گسترش یابد. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از اعزام دانش آموزان به اردوی ایران شناسی توسط رایزنی فرهنگی  قدردانی نمود و این حرکت را جهشی در تعمیق شناخت فارسی زبان نسبت به کشور بزرگ ایران دانست.

 در ادامه ی این مراسم آقای سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی فراگیری زبان فارسی را دریچه ی شناخت بهتر و بیشتر از ایران و موجب گسترش روابط دو کشور دانستند و ابراز امیدواری کرد با گسترش آموزش زبان فارسی در کشور ارمنستان، روابط گسترده¬ی فعلی روز به روز افزایش یابد.

 

 

 

 

 

 


اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها