حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

برگزاری نشست «بررسی موضوع فلسطین و امنیت منطقه» در ایروان

 


برگزاری نشست «بررسی موضوع فلسطین و امنیت منطقه» در ایروان

 

به مناسبت فرا رسیدن جمعه آخر ماه مبارک رمضان و هم زمان با روز جهانی قدس، نشست «بررسی موضوع فلسطین و امنیت منطقه» از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان برگزار گردید.

 

در این نشست که با حضور گروهی از ایران شناسان و دانشجویان ایران شناسی و با شرکت ایرانیان مقیم ایروان در روز عصر روز پنج شنبه مورخ 1/4/96 در مسجد کبود ایروان برگزار شد، خانم ها سیوزی سرکیسیان و نارینه گریگوریان و حجت الاسلام والمسلمین شجعان امام جمعه و جماعت مسجد کبود ایروان به سخنرانی پرداختند.

 

اولین سخنران این محفل، امام جمعه و جماعت مسجد کبود ایروان بود. وی طی سخنانی موضوع فلسطین را مسئله ای  فرا دینی و فرا ملیتی ارزیابی نمود و آنچه را که در فلسطین رخ داده و می دهد «مسئله انسانیت» خواند. 

حجت الاسلام والمسلمین شجعان با اشاره به آیات و روایات متعدد از بزرگان دین اسلام، عنوان داشت: «در دین اسلام دستور داده شده است که هر کجای عالم مظلومی وجود دارد باید به او کمک نمود و در مقابل ظلم ظالمان ایستادگی کرد و تاریخ به خوبی نشان داده است که رژیم جعلی اسراییل پایه های خود را بر اساس ظلم به ملت مظلوم فلسطین بنا نهاده و این وظیفه ی هر انسان آزاده ای است که در مقابل ظلم ظالم قیام کرده و از مظلوم دفاع کند.»

خانم سوزی سرکیسیان دیگر سخنران این محفل بود. وی که کارشناس ارشد روابط بین الملل می باشد، طی سخنان خود با عنوان «رژیم اسراییل عامل بحران منطقه» به نحوه ی شکل گیری رژیم اسراییل اشاره نمود و با توجه به جنایات، بی قانونی ها و اقدامات جنگ طلبانه این رژیم از یکسو و حمایت های بی دریغ قدرت های جهانی از این رژیم  از سوی دیگر را عامل بی ثباتی و بحران آفرینی در منطقه ارزیابی کرد و ثبات و امنیت منطقه ی آسیای مرکزی را درگرو اصلاح رفتار و کنترل این رژیم دانست. 

 

خانم سرکیسیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که هیچ یک از کشورهای عربی در طول دوران بصورت واقعی از فلسطین حمایت نکرده و هیچ نقشه واقعی برای حل بحران ارائه نکرده اند اظهار داشت: «تنها کشوری که بطور جدی مسئله فلسطین را پیگیری کرده و برای آن راه حل ارائه نموده جمهوری اسلامی ایران است.»

خانم نارینه گریگوریان نیز سومین سخنران این محفل بودند. وی با بررسی اسناد تاریخی و بیانیه های سازمان ملل متحد و همچنین بررسی های تاریخی، به جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه و عرصه ی بین الملل اشاره کردند و این رژیم را عامل جنایت علیه بشریت دانست و از این منظر، حرکت و مقابله تمامی انسان ها را با این رژیم امری ضروری دانست.

یاد آور می شود در پایان این مراسم بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص روز قدس سال 96 قرائت و به ارمنی ترجمه گردید.

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها