حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

برگزاری مراسم عید سعید قربان در مسجد جامع کبود ایروان

 

در ساعت 8 صبح روز جمعه مورخ 10/6/96  مصادف با دهم ذی الحجه 1438 هجری قمری روز عید سعید قربان، نماز پر فیض و معنوی این عید فرخنده در مسجد جامع کبود ایروان به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین شجعان امام جمعه و جماعت این مسجد اقامه گردید.

 

در این آیین که با حضور سفیر محترم کشور اسلامی اندونزی، سخنگوی مجلس اندونزی و هیئت پارلمانی همراه، کارکنان نهاد های جمهوری اسلامی ایران مستقر در ایروان به همراه خانواده های خود، ایرانیان مقیم و مسلمانانی از سایر کشورهای اسلامی جهان برپا شد.

 بعد از اقامه نماز خطیب محترم ضمن خوش آمد گویی و تبریک عید سعید قربان به سفیر محترم کشور اسلامی اندونزی و هیئت همراه و دیگر نمازگزاران حاضر به ایراد خطبه ها که شامل مطالبی در خصوص فلسفه عید قربان پرداختند.

 در خطبه اول ضمن اشاره به جایگاه ویژه حضرت ابراهیم علیه السلام در میان پیامبران الهی بسیاری از سنن اسلامی را یادگار آن پیامبر بزرگ دانستند.

حجت الاسلام والمسلین شجعان در خطبه دوم نیز به تبیین نکات و درسهایی پرداختند که در آزمون ذبح حضرت اسماعیل علیه السلام در قرآن کریم به آنها اشاره شده است.

در پایان مراسم با صرف صبحانه و چای از حاضرین پذیرایی بعمل آمد.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها