حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

گزارش مراسم عزاداری دهه ی اوّل ماه محرم الحرام در مسجد جامع کبود ایروان


از شامگاه پنجشنبه 30 شهریورماه 1396 به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و پشتیبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران و دیگر ارگان های مستقر در جمهوری ارمنستان

به ویژه بانک ملت شعبه ایروان ، اتحادیه تجار و بازرگانان ایرانی و مجتمع آموزشی شهید فهمیده سلسله مجالس عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان با حضور دانشجویان و بازرگانان ایرانی و شیعیان محلی و برخی از شیعیان دیگر کشورها از جمله عراق و هند در شبستان اصلی مسجد جامع کبود ایروان این شهر آغاز گردید.

این محافل به مدت 14 شب  برپا شد و در کنار ایرانیان مقیم ، اتباع سایر کشورها و علاقمندان به حضرت سیدالشهداء از سایر ادیان و مذاهب در خیمه ی حضرت سید الشهداء(ع) به سوگواری پرداختند.

 

 

 

 

 

 

در هر شب دهه ی اول محرم پس از اقامه ی نماز مغرب و عشاء به امامت جناب حجت السلام والمسلمین شجعان امام جماعت مسجد کبود و قرائت زیارت عاشورا ، سخنران محفل جناب حجت السلام والمسلمین محمود موحدی فر، مبلغ اعزامی از مرکز بین المللی تبلیغ به ایراد سخنرانی پرداختند و سپس مراسم سینه زنی و مرثیه سرایی در رثای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان و یاران مطهرش توسط مداح اهل بیت آقای سید رضا عبدالله زاده مداح اعزامی برپا شد .

 

 

 

 

 

از نکات حائز اهمیت مراسم امسال حضور بیش از 1200 نفر عزادار در مراسم روز عاشورا در مسجد کبود ایروان بود.

 لازم به توضیح اینکه مراسم های عزاداری و سوگواری که از شب اوّل محرم (پنجشنبه 30 شهریور 1396) آغاز گردیده و به طور مستمر و با همین کیفیت تا سه شنبه 11 مهر 1396 برقرار بود.

 

 

 

 

 در پایان تمام مجالس عزاداری و سوگواری، همگان با حضور بر سر سفره اباعبدالله الحسین(ع) از ضیافت با برکت آن امام همام بهره مند شدند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها