حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

برپایی مراسم نماز جمعه در مسجد کبود

 


درتاریخ1396/8/12نماز جمعه این هفته درمسجد جامع کبود ایروان به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین شجعان برگزار گردید

دراین مراسم سیاسی و عبادی که مسلمانان کشورهای مختلف در آن شرکت داشتند حجت الاسلام والمسلمین شجعان درخطبه اول ضمن اشاره به اعتقاد برخی از اقشار جامعه نسبت به نحس بودن ماه صفر پرداختند و فرمودند هیچ مدرکی دال بر شوم بودن ذاتی این ماه موجود نمی باشد بلکه بزرگان فرموده اند که میمون یا شوم بودن ساعات و ایام و لیالی به جهت اعمالی است که در آنها انجام پذیرفته است . روز عید غدیر آز آن رو مبارک شمرده شده است که حادثه پرخیر و برکت وصایت امیرالمؤمنین علیه السلام در این ظرف زمانی انجام گرفته است.

ایشان در ادامه سخنان خود فرمودند چه خوب است که اعتقادات و اعمال دارای ما مستند صحیح باشد و باید جلوی اعتقادات بی پایه و اساس را گرفت تا به نسلهای آینده منتقل نشود.

حجت الاسلام والمسلمین شجعان درخطبه دوم به استناد روایت امام رضا(ع) به دلائل و نشانه های کمال عقل اشاره کردند و گفتند: امام هشتم علیه السلام فرموده اند که آنگاه عقل آدمی کامل میگردد که ویژه گیهای ذیل در او وجود داشته باشد
اول اینکه دیگران به خیر او امیدوار باشند
دوم اینکه همه از شر او در امان باشند
سوم کار خیر کم دیگران را زیاد ببیند
چهارم کار خیر زیاد خود را کم ببیند

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها