حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

برگزاری نماز جمعه در مسجد کبود ایروان

نماز جمعه این هفته در تاریخ 1396/9/3 در مسجد جامع کبود ایران به امامت حجت الاسلام و المسلمین شجعان برگزار گردید.

ایشان در خطبه اول ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری علیه السلام بيان داشت که قسمت عمده ای از تعالیم نورانی قرآن و اهل بیت( ع) ناظر به جنبه‌های زندگی اجتماعی انسان است از این رو امام یازدهم (ع) طبق نقل کتاب شریف تحف العقول در ضمن وصیتى مفصل شیعیان و پیروان اهل بیت( ع) را به حسن معاشرت با پیروان سایر ادیان و مذاهب دعوت فرموده‌اند. امانت داری، راستگویی و بر خورد شایسته و متناسب با همسایگان قسمتی از وصایا آن حضرت در برخورد با مخالفان است.
ایشان در خطبه دوم نماز جمعه ضمن اشاره به آیه 42 سوره مبارکه طه بیان داشت: این آیه شریفه که خطاب به پیامبر بزرگ خدا حضرت موسی علیه السلام است بیانگر برنامه زندگی اجتماعی یک انسان الهی است.

لزوم تحرک و نشاط و پرهیز از رکود و سکون، هم فکری و مساعدت یکدیگر در مسیر بندگی خدا، پایه گذاری حیات جامعه بر اساس حکمت و برهان، پرهیز از عوام زدگی و خرافه گرایی و لزوم صبر و استقامت در مسیر تحقق اهداف انسانی و اسلامی، قسمتی از پیامهای نورانی است که در این آیه شریفه مورد تأکید قرآن کریم قرار گرفته است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها