حدیث هفته

 

 قَالَ علیه‌السلام: الرَّغْبَةُ فِي الدُّنْيَا تُورِثُ الْغَمَّ وَ الْحَزَنَ وَ الزُّهْدُ فِي الدُّنْيَا رَاحَةُ الْقَلْبِ وَ الْبَدَنِ. (تحف‌العقول، ص۳۵۸)

امام صادق علیه‌السلام فرمود: میل به دنیا، مایۀ غم و اندوه است و بى‏‌میلى و زهد به دنیا، مایۀ آسایش دل و پیکر است.

 

آمار بازدید

برگزاری نماز جمعه در مسجد کبود ایروان

نماز جمعه این هفته در تاریخ 1396/9/24 در مسجد جامع کبود ایروان به امامت حجت الاسلام و المسلمین شجعان برگزار گردید.


 ایشان در خطبه اول ضمن اشاره به آیه 6 سوره حجرات ابراز داشت این آیه شریفه قرآن مبین آنست که نباید در هیچ عرصه ای خبر شخص فاسق را بدون تحقیق پذیرفت.
ایشان افزود: اینکه امروزه قبله اول مسلمانان به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی معرفی میشود این امر نتیجه دوری امت اسلامی از تعالیم وحدت بخش قرآن کریم است، اگر مسلمانان تبلیغات سوء و اخبار تفرقه افکنانه بنگاههای مبتنی بر فسق دشمنان امت اسلام را در باره یکدیگر باور نمی کردند و وحدت و همدلی امت اسلامی را حفظ میکردند دشمنان اسلام هرگز جرئت این اقدام بیشرمانه را نداشتند.

ایشان در خطبه دوم ضمن بیان روایتی نورانى از حضرت امام صادق علیه السّلام بیان داشت: روحیه تکبر و تجبر منشأ بسيارى از مفاسد أخلاقى در زمينه هاى فردى و اجتماعى است.
شما سيره ى رسول اكرم صلی الله علیه و آله وسلم و فروتنى ايشان حتى نسبت به کودکان بنگرید ، گفتارها و رفتارهایی از ایشان مشاهده شده است که امروزیان در ژرفای آن درمانده شده اند و فهم عمیقی از آن به دست نیاورده اند.
ما بارها این جمله را از سخنان رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم شنیده یا خوانده ایم که: پنج چیز است که تا آستانه مرگ ترك نخواهم كرد ؛ یکی از آنها سلام کردن به کودکان است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها